Contact

Dnia 31 marca 2020 r. uchwalono tzw. Tarczę Antykryzysową – pakiet ustaw przyjęty dla przeciwdziałania skutkom pandemii koronawirusa COVID-19 w Polsce. W tym pakiecie, najważniejsza regulacja to ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

W załączonym opracowaniu przedstawiamy przegląd najistotniejszych zmian wprowadzonych wskazaną ustawą do dotychczas obowiązującego porządku prawnego, które mogą wpływać na prowadzoną przez Państwa działalność gospodarczą. Nasza analiza, z uwagi na brak ukształtowanej praktyki w stosowaniu przyjętych rozwiązań prawnych, opiera się przede wszystkim na treści przyjętych przepisów.

Nadchodzące dni będą czasem nowych wyzwań, poszukiwania nowych dróg, optymalizowania podejmowanych działań, walką z czasem. Śledzimy kształtującą się na podstawie wydanych przepisów praktykę oraz wytyczne poszczególnych organów.

W tym trudnym i skomplikowanym czasie, jesteśmy do Państwa dyspozycji aby w pełni wspierać prowadzony przez Państwa biznes. W przypadku jakichkolwiek pytań z Państwa strony bądź potrzeby szerszej analizy danego, interesującego Państwa problemu, prosimy o kontakt z naszymi pracownikami, którzy na bieżąco udzielają porad pod adresem: covid@gswlegal.pl

 

Zachęcamy do lektury opracowania najważniejszych, nowo wprowadzonych rozwiązań:

TARCZA ANTYKRYZYSOWA – OPRACOWANIE GSW LEGAL