Kontakt

Finanse i ubezpieczenia

Ubezpieczenia i produkty bankowe to obecnie filary rynku finansowego. Ustawodawca, jak również otoczenie biznesowe, stawia przed przedsiębiorcami działającymi w tych sektorach nowe wyzwania dotyczące m.in. wymogów regulacyjnych czy optymalizacji wyników finansowych. Dodatkowo podmioty z branży finansowej i ubezpieczeniowej muszą w swoich działaniach uwzględniać rozwój nowych technologii i digitalizację (fintech/insurtech). Wszystko to sprawia, że wsparcie doświadczonych ekspertów staje się niezbędne, aby działać legalnie i bezpiecznie.

Zapewniamy kompleksową obsługę prawną bankom, instytucjom finansowym oraz towarzystwom ubezpieczeniowym, jak również podmiotom działającym na rynku szeroko pojętych usług płatniczych. Mamy bogate doświadczenie w tym obszarze. Przez wiele lat pracowaliśmy bezpośrednio na zlecenie instytucji finansowych, uczestnicząc  zarówno w obsłudze bieżącej, jak i w prowadzeniu  projektów oraz tworzeniu sfery prawnej nowych produktów.

Doskonale znamy specyfikę branży i potrzeby prawne przedsiębiorstw reprezentujących sektor ubezpieczeniowy i bankowy. Dzięki temu możemy zaproponować konkretne, sprawdzone rozwiązania.

 

  1. Zapewniamy kompleksowe doradztwo w kwestiach regulacyjnych, zarówno dla instytucji finansowych (banki, instytucje pożyczkowe, dostawy usług płatniczych), jak i ubezpieczeniowych.
  2. Tworzymy procedury zapobiegające praniu pieniędzy (AML).
  3. Oferujemy doradztwo w obszarze finansowania korporacyjnego (Corporate Finance) oraz w zakresie finansowania projektów (Project Finance).
  4. Wspieramy Klientów w kwestiach dotyczących pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego.
  5. Zapewniamy doradztwo w zakresie produktów oferowanych przez banki i instytucje finansowe (kredyty pożyczki, leasingi, inne produkty bankowe).