Kontakt

Bezpieczeństwo informacji i ochrona danych

Wspieramy Klientów w skutecznej ochronie przetwarzanych danych.  Nasza pomoc pozwala znacząco zminimalizować lub nawet całkowicie wyeliminować ryzyko dotyczące przetwarzania danych osobowych. Pozwala także zidentyfikować obszary wymagające dodatkowej uwagi, jak m.in. cyberbezpieczeństwo, czy ochrona w zakresie prawa konkurencji i konsumentów.

Dzięki naszej pomocy przedsiębiorstwo zyskuje pewność, że przetwarza dane osobowe w sposób w pełni legalny, a dane Klientów i kontrahentów – są bezpieczne. Jak dowodzi praktyka, kary finansowe za niedopilnowanie obowiązków prawnych związanych z ochroną danych osobowych faktyczne są nakładane.

Nie ma sensu ryzykować – znacznie bezpieczniej jest zadbać o ochronę przetwarzanych informacji z pomocą doświadczonych ekspertów.

 

  1. Przeprowadzamy audyty zgodności działalności przedsiębiorstwa z obowiązkami przewidzianymi przez RODO.
  2. Opracowujemy całość niezbędnej dokumentacji związanej z przetwarzaniem danych osobowych.
  3. Oferujemy wsparcie prawne podmiotom zobowiązanym do zapewnienia bezpieczeństwa danych medycznych.
  4. Kompleksowo reprezentujemy przedsiębiorstwa w zakresie prawa konkurencji i ochrony tajemnic handlowych.
  5. Wspieramy w sprawach na tle cyberbezpieczeństwa, w tym m.in. przeprowadzamy audyty, przygotowujemy i procedury z zakresu cyberbezpieczeństwa, oferujemy obsługę prawną incydentów i pomagamy w wykonywaniu obowiązków z Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
  6. Opracowujemy procedury KYC (Know Your Customer) oraz procedury AML (Anti Money Laundering).
  7. Zapewniamy reprezentację przed sądami, Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych i innymi organami.